آخرین اخبار

خدمات مالیاتی

ارائه خدمات مالیاتی در کشورهای مختلف توسط شرکت‌های متخصص ضرورت دارد. چراکه تمامی سازمان‌ها باید به دولت مالیات پرداخت نمایند. در کشور ایران نیز مشاغل مختلف باید مبالغی را به عنوان مالیات به دولت پرداخت کنند که این میزان بر اساس میزان درآمد سالیانه متفاوت است. موضوع مالیات و ارائه خدمات مالی و مالیاتی حسابداری و نکات مهم در انجام امور مالیاتی از پیچیدگی‌های خاص خود برخوردار شده و مجموعه‌هایی که در این حوزه مشغول به ارائه خدمات هستند باید قوانین را به خوبی بشناسند.

شرکت‌ها و موسسه‌ها به خدمات مالياتي نیاز پیدا می‌کنند تا مالیات‌های خود را بدون ایجاد مشکل پرداخت کنند. بی توجهی به این موضوع می‌تواند به جریمه‌های هنگفت مدیران شرکت منجر شده و آن‌ها را با مسائل جدید و چالش های مالیاتی، جرائم مالیاتی و بروز مشکل در پیگیری امور مالیاتی روبرو کند.

ایران مالیات ارائه دهنده خدمات حسابداری و مالیاتی و مشاوره مالیاتی به متقاضیان، شرکت‌ها و مودیان است. پس برای دریافت این خدمات می‌توانید از این مجموعه کمک بگیرید. در این مقاله به توضیح خدمات مالیاتی و انواع آن خواهیم پرداخت. پس اگر شما هم تمایل دارید بدانید خدمات مالیاتی چیست و شامل چه مواردی می­شود و درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی چیست و چه کابردی دارد.

خدمات مالیاتی چیست؟

خدمات مالیاتی به تمامی اقدامات قانونی گفته می‌شود که در محاسبه و پرداخت مالیات مد نظر قرار می‌گیرد. بسیاری از این خدمات توسط موسسات خدمات مالی و شرکت‌های حسابداری و یا ارائه دهنده خدمات مالیاتی انجام می‌شوند.

در واقع خدمات مالیاتی مجموعه اقداماتی هستند که توسط متخصصان این حرفه به افرادی ارائه می‌شوند که در موضوعات مربوط به مالیات از اطلاعات چندانی برخوردار نشده و یا انجام خدمات مالیاتی توسط شرکت‌ها به دلیل نداشتن نیرو مناسب و متخصص مقدور نمی‌باشند به کمک نیاز دارند.

خدمات مالیاتی طیف وسیع و گسترده‌ای را در بر می‌گیرد و شامل موارد متعددی است. از جمله این خدمات می‌توان به ثبت نام مالیات، ‌تنظیم اظهارنامه ارزش افزوده و تنظیم اظهارنامه مالیاتی، ارسال سامانه مودیان، تحریر دفاتر، ارسال گزارش معاملات فصلی، تنظیم لایحه مالیاتی، پیگیری پرونده مالیاتی و … اشاره کرد.

مزایای استفاده از انجام امور مالیاتی

انجام امور مالیاتی مزایای زیادی دارد که همه آنها موجب پیشرفت کسب و کار و افزایش سوددهی در بلند مدت خواهد شد. بیشتر مواقع برای اطمینان از اینکه انجام امور مرتبط مالیاتی به نحو احسنت صورت می‌گیرد، نیاز است که این امور را برون سپاری نمایید. در ادامه به چند مورد از مزابای انجام امور مالیاتی و خدمات مالیاتی خواهیم پرداخت:

  • کاهش هزینه‌های مالیاتی
  • پرداخت به موقع مالیات در شرکت‌های مالیاتی

کاهش هزینه‌های مالیاتی

انجام امور مالیاتی توسط شرکت‌های مالیاتی، به مشاغل کمک می‌کند که هزینه‌های اضافه مالیاتی را به اندازه چشمگیری کاهش دهند و در آینده از پرداخت مالیات‌های اضافه جلوگیری نمایند. همچنین تمام اسناد و مدارک همیشه برای ارائه به سازمان امور مالیاتی و بازرسان آن، آماده است.

پرداخت به موقع مالیات در شرکت‌های مالیاتی

گاهی اوقات اشخاص با سهل انگاری از موعد پرداخت مالیات باز خواهند ماند و همین امر موجب می‌شود که جریمه‌‎هایی بر آنها تحمیل شود. بهره‌گیری از خدمات شرکت‌های مالیاتی، بهترین راه برای انجام امور مرتبط مالیاتی به موقع خواهد بود.

با 5 مزیت دریافت خدمات مالیاتی آشنا شوید.

پیش بردن کسب و کار و یا تجارت خود بدون ایجاد مشکلات مالیاتی و حسابداری خاصی و جلوگیری از ضرر و زیان‌های مالی زیاد به دلیل اعمال مالیات‌های سنگین اداره مالیات.

بررسی پرونده‌های مالیاتی و ارائه راهکارهای مناسب با پرونده و شرایط شما به عنوان اشخاص حقیقی و حقوقی در صورت بروز مشکل و یا جلوگیری از مشکلات مالیاتی.

دفاع از پرونده‌ها و اظهارنامه‌های مالیاتی شما در اداره مالیات و سایر ادارات مربوطه در صورت وجود مشکلات و جرائم مالیاتی با هدف کاهش میزان مالیات اعمال شده.

تحریر و یا نظارت بر تحریر اظهارنامه‌ها، دفاتر، صورت حساب‌ها و لوایح مالیاتی به صورت دقیق و با هدف پیشگیری از ایجاد مشکلات و جرائم مالیاتی و حسابداری فرد یا مجموعه.

آگاه کردن فرد و یا مجموعه از قوانین و مقررات مالیاتی و همچنین در جریان قرار دادن آن‌ها از آخرین تغییرات قوانین با هدف انجام درست امور مالیاتی و پیشگیری از جرائم مالیاتی.

1

پیش بردن کسب و کار و یا تجارت خود بدون ایجاد مشکلات مالیاتی و حسابداری خاصی و جلوگیری از ضرر و زیان‌های مالی زیاد به دلیل اعمال مالیات‌های سنگین اداره مالیات.

2

بررسی پرونده‌های مالیاتی و ارائه راهکارهای مناسب با پرونده و شرایط شما به عنوان اشخاص حقیقی و حقوقی در صورت بروز مشکل و یا جلوگیری از مشکلات مالیاتی.

3

دفاع از پرونده‌ها و اظهارنامه‌های مالیاتی شما در اداره مالیات و سایر ادارات مربوطه در صورت وجود مشکلات و جرائم مالیاتی با هدف کاهش میزان مالیات اعمال شده.

4

تحریر و یا نظارت بر تحریر اظهارنامه‌ها، دفاتر، صورت حساب‌ها و لوایح مالیاتی به صورت دقیق و با هدف پیشگیری از ایجاد مشکلات و جرائم مالیاتی و حسابداری فرد یا مجموعه.

5

آگاه کردن فرد و یا مجموعه از قوانین و مقررات مالیاتی و همچنین در جریان قرار دادن آن‌ها از آخرین تغییرات قوانین با هدف انجام درست امور مالیاتی و پیشگیری از جرائم مالیاتی.

خدمات مالیاتی شامل چه مواردی می­‌شود؟

تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی

یکی از مهمترین خدمات شرکت خدمات مالیاتی تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی است. اظهارنامه مالیاتی به یک نوع کارنامه مالی یا گزارش عملکرد مالی شامل سود و زیان و صورت وضعیت مالی (ترازنامه) و سایر اطلاعات و جزئیات مورد نیاز تکمیل اظهارنامه عملکرد اطلاق می‌گردد که یک سال کاری شرکت را در بر گرفته و به منظور محاسبه مالیات بر درآمد و یا مالیات بر دارایی، هزینه‌ها، معافیت‌ها و کسورات مالیاتی به سازمان امور مالیاتی ارائه می‌گردد.

شرکت‌هایی که انجام امور ۰ تا ۱۰۰ خدمات مالیاتی را بر عهده گرفته‌اند و یا مسائل پرونده‌های مالیات اشخاص حقیقی و حقوقی را برطرف می‌سازند، می‌توانند در این زمینه نیز به صاحبان مشاغل و شرکت‌ها کمک کنند و به محاسبه، تکمیل و ارسال اظهارنامه مالیاتی ۱۴۰۲ برای متقاضیان اقدام نمایند.

تهیه، تکمیل و ارسال اظهارنامه ۱۴۰۳ مانند ثبت نام اظهارنامه مالیاتی، اهمیت بسیار زیادی دارد. در صورت عدم اجرای این فرایند و به اتمام رسیدن مهلت ثبت نام اظهارنامه مالیاتی ۱۴۰۳ باجرائمی روبرو خواهید‌ شد. آخرین مهلت ثبت نام اظهارنامه مالیاتی ۱۴۰۳ برای اشخاص حقیقی پایان خرداد ماه و حقوقی پایان تیر ماه می‌باشد. آخرین فرصت ارسال اظهارنامه می‌باشد و در صورت تمدید مهلت اظهارنامه اشخاص حقیقی و حقوقی ۱۴۰۳ از طریق همین سایت اطلاع رسانی خواهد شد.

تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

شاید به درستی ندانید مالیات بر ارزش افزوده چیست و چه کسی موظف به پرداخت آن است. برای یافتن پاسخ این پرسش می­توانید از خدمات ایران مالیات استفاده کنید. همان‌طور که می‌دانید تکالیف مالیاتی شرکت‌ها در دو دسته اصلی جای گرفته و شامل تکالیف فصلی و تکالیف مالیاتی سالانه است.

تکالیف مالیاتی فصلی همان‌طور که از نامشان نیز مشخص شده باید در هر فصل انجام شوند. در حالی که تکالیف سالیانه هر یک سال یک بار انجام خواهند شد. یکی از مهمترین تکالیف فصلی مالیاتی تکمیل و ارسال اظهارنامه ارزش افزوده است که با رونمایی اداره امور مالیاتی از سامانه مودیان تغییرات بسیار زیادی در این اظهارنامه لحاظ شده است و علاوه بر این که جز تکالیف فصلی می باشد باید به صورت حداقل هفته ای یکبار بررسی شود.

مالیات بر ارزش افزوده در سال‌های اخیر مورد بحث قرار گرفته و یکی از داغ‌ترین مباحث بوده است و تمامی مصرف کنندگان کالا و خدمات به نوعی موظف به پرداخت آن هستند. به بیان دیگر هر کدام از محصولات تولید شده در هر مرحله‌ای از فرایند ساخت دارای ارزش افزوده هستند و در مواقعی که به مصرف کننده بعدی می‌رسند مالیات آن‌ها باید توسط آن فرد یعنی مصرف کننده اولیه، ثانویه و یا نهایی به سازمان امور مالیاتی کشور پرداخت شود.

فروشندگان کالاها و محصولات نیز باید ظرف مدت زمان ۱۵ روز پس از پایان هر دوره مبالغ مربوط به خرید و یا فروش و همچنین ارزش افزوده کالاها را به صورت یک گزارش فصلی و یا دوره‌ای به سازمان امور مالیاتی کشور تحویل داده و مبالغی را که به عنوان مالیات بر ارزش افزوده از مشتری دریافت کرده‌اند را نیز پرداخت کنند.

اگر این مبالغ توسط فروشندگان کالاها به اداره مالیات پرداخت نشود و یا فروشندگان، اداره مالیات را با ارائه گزارش‌های غلط و غیر صحیح فریب دهند با جریمه‌های سنگینی روبرو خواهند شد. در چنین شرایطی به خدمات حسابداری و مالیاتی و مشاوره مالیاتی شرکت‌هایی مانند ارقام پویش ایران مالیات نیاز پیدا خواهید کرد تا کارشناسان متخصص آن‌ها این مراحل را به بهترین نحو ممکن و در کوتاه‌ترین زمان برایتان به سرانجام برسانند. این دسته از کارشناسان می‌توانند نظارت دقیق و همه جانبه‌ای بر مالیات بر ارزش افزوده داشته باشند و با تجاربی که در طول زمان به دست آورده‌اند امور مربوط به مالیات مجموعه شما را اداره کنند. مخصوصأ تغییرات اظهارنامه ارزش افزوده ۱۴۰۳ که به نسبت سنوات قبل و ارتباط آن به سامانه مودیان ۱۴۰۳ باعث ایجاد ابهاماتی برای مودیان شده است. لذا استفاده از خدمات مالیاتی می‌تواند این ابهامات را رفع نماید.

تهیه و ارسال گزارشات معاملات فصلی

کارشناسان ایران مالیات آماده ارائه خدمات مالیاتی در زمینه تهیه و ارسال گزارش‌های معاملات فصلی به مشمولان مالیات شرکت‌ها و موسسات و صاحبان مشاغل هستند.

همان‌طور که می‌دانید و مطابق با آنچه در ماده ۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم مطرح شده مؤدیان مالیاتی باید در پایان هر فصل علاوه بر دریافت کد اقتصادی، فهرستی از خرید و فروش‌های انجام شده توسط خود را به سازمان امور مالیاتی کشور ارائه دهند. این فهرست باید به صورتی کاملاً شفاف تهیه، تنظیم و ارسال گردد.

فرقی نمی‌کند که از صاحبان مشاغل حقیقی باشید یا حقوقی، در هر صورت باید از زمان ارسال معاملات فصلی آگاه باشید و در پایان هر فصل فهرست خرید و فروش‌های خود را به سازمان مورد نظر ارسال کنید. اگر گزارش خرید و فروش‌های فصلی خود را با کد اقتصادی متفاوتی به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال نمایید، با جرایمی روبرو خواهید شد.

به این نکته هم توجه داشته باشید که گزارش‌های معاملات فصلی صاحبان کسب و کارهای مختلف باید در پایان هر سه ماه به اداره مربوطه ارسال شوند و حداکثر زمان در نظر گرفته شده برای ارسال این اسناد و مدارک یک ماه است. البته در نظر داشته باشید با وجود سامانه مودیان تکالیف مودیان در سال ۱۴۰۳تغییر نموده است و می بایست این تغییرات را در سیستم حسابداری شرکت‌ها و موسسات اعمال کرد

همچنین باید توجه داشت مشمولان مالیاتی گزارش‌های مربوط به خرید و فروش‌های خود را در یک قالب و ساختار خاص فراهم ساخته و به سازمان امور مالیاتی کشور تحویل دهند. دقت اطلاعاتی که باید در این فرم‌ها وارد شوند اهمیت بسیار زیادی دارد و تمامی موارد خواسته شده باید به درستی در آن‌ها وارد شوند. پس به کارشناسان و افراد مجرب و ماهری نیاز دارید که تاکنون به تهیه و ارسال گزارش‌های مختلفی اقدام نموده اند و پیچ و خم‌های موجود در این مسیر را به خوبی می‌شناسند.

مشاوره مالیاتی ( از مشاوره تا کاهش مالیات طبق قوانین)

یکی از مهمترین خدمات مالیاتی که ایران مالیات در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد مشاوره مالیاتی است. بیشتر صاحبان مشاغل و مودیان مالیاتی ملزم به پرداخت مالیات و کاهش جرائم مالیاتی و جلوگیری از پرداخت مالیات مضاعف به خدمات مشاوره نیاز ضروری دارند.

مشاور مالیاتی فردی است که تحصیلات خود را در این زمینه به پایان رسانده‌ و به استانداردها و قوانین و علاوه بر آن به استانداردهای حسابداری مسلط است و دارای تجریه کافی در زمینه رسیدگی های مالیاتی می‌باشد. و اشراف کامل به قوانین مالیاتی کشور داشته و می‌تواند به صاحبان کسب و کارها و مودیان مالیاتی کمک کند تا با برنامه‌ریزی بهتر و دقیق‌تر و تصمیم گیری اصولی و قانونی اهداف مالی مجموعه خود را محقق سازند. ضمنأ قبل از صدور برگ تشخیص یا قطعی نسبت به بررسی دفاتر و ارائه مشاوره اقدام نمایند.

اگر مشاور مالیاتی دفاتر قانونی مالی شرکت را به درستی بررسی کند، به کاهش مالیات مجموعه نیز کمک خواهد رساند. پس می‌توان گفت این افراد نقش بسیار موثری در کاهش میزان و مبلغ مالیات داشته و می‌توانند به صاحبان مشاغل کمک کنند تا از پرداخت مالیات اضافی در امان بمانند.

از سوی دیگر و با استفاده از خدمات مشاوره مالیاتی ایران مالیات با هیچ مشکلی در اداره امور مالیاتی مواجه نخواهید شد. پس می‌توانید در زمان مناسب از معافیت‌های مالیاتی و یا تخفیفات در نظر گرفته شده مطلع شوید.

تحریر دفاتر قانونی

مجموعه ایران مالیات خدمات تحریر دفاتر قانونی را نیز به مشمولان مالیات ارائه می­دهد. دفاتر قانونی به همان دفاتر روزنامه و کل گفته می‌شود که باید مودیان هر ساله و پیش از آغاز سال مالی در سامانه ثبت شرکت‌ها ثبت نام کرده و این دفاتر را به صورت پلمپ شده دریافت نمایند. سپس تمامی عملیات‌های مالی و خرید و فروش‌های خود را در آن ثبت کنند.

فرایند تحریر دفاتر قانونی کار چندان ساده‌ای نبوده و دشواری‌ها و پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. برای تحریر این دفاتر آیین نامه‌های مخصوصی هم تدوین شده که باید نکات آن توسط تحریر کننده مد نظر قرار بگیرد. پس برای نگارش صحیح و اصولی این دفاتر به خدمات موسسات مالیاتی و شرکت‌های خدمات حسابداری و یا کارشناس حسابداری خبره نیاز دارید.

لازم به ذکر است با توجه به قوانین جدید احتمال حذف الزام تحریر دفاتر در سال ۱۴۰۳ وجود دارد.

تنظیم مالیات حقوق پرسنل

در قسمتی از درگاه خدمات مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی می‌‎بایست لیست مالیات حقوق پرسنل ارسال شود که ایران مالیات آماده ارائه خدمات در زمینه تنظیم مالیات حقوق پرسنل به مجموعه شما است. مطابق با ماده ۱ قانون مالیات مستقیم تمامی افراد حقیقی و حقوقی که در داخل کشور و با فعالیت‌های اقتصادی کسب درآمد می‌کنند مشمول پرداخت مالیات بر درآمد هستند. پس باید به محاسبه مالیات پرداختی اقدام کرده و مالیات حقوق ۱۴۰۳ را به سازمان امور مالیاتی بپردازید. چراکه مالیات حقوق در واقع بخشی از مالیات بر درآمد بوده و در ردیف مالیات‌های مستقیم قرار می‌گیرد. پس مطابق با قانون مالیات مستقیم با آن برخورد می‌شود.

وصول این مالیات اهمیت بسیار زیادی دارد و لذا شیوه محاسبه آن هم مهم است. برای اجرای بهینه این فرایند و یا حتی اعتراض به مالیات قطعی حقوق پرسنل، تنظیم لایحه و اعتراض به انواع مالیات‌ها، تقسیط مالیات و…. می‌توانید از خدمات جامع مالیاتی ایران مالیات بهره مند شوید. باید توجه داشت در سال ۱۴۰۳ تغییرات محاسبه مالیات حقوق نیز بسیار زیاد می‌باشد و آشنایی با آن ها مستلزم مطالعه دقیق قوانین مالیاتی می‌باشد.

استقرار سیستم مالیاتی

خدمات تیم  ایران مالیات تنها به خدمات مالیاتی اظهارنامه، مالیات خدمات حسابداری، خدمات مشاور مالیاتی و…. ختم نمی‌شود و این مجموعه می‌توانند در حوزه استقرار سیستم مالیاتی، اتصال پرتال ثبت نام و خدمات جامع الکترونیک مالیاتی و یا درگاه خدمات مالیاتی کشور، ارائه راهکارهای مالیاتی، نرم افزارهای واسط سامانه‌های مالیاتی، سامانه مودیان و … نیز به متقاضیان کمک کنند.

این شرکت خدمات مالی و مالیاتی و فرایند استقرار سیستم‌های جامع مالی مناسب را منطبق بر اصول حسابداری انجام می‌دهد تا امکان کنترل‌های داخلی و نگهداری از دارایی‌ها و اسناد و مدارک حسابداری را می‌نماید. در حالت معمول شرکت‌های خدمات مالیاتی و یا انواع موسسات مالیاتی، این سیستم‌های جامع را به صورت دستی و یا مکانیزه و مرتبط با یکدیگر تهیه کرده و به اجرا در می‌آورند.

بهترین خدمات مالیاتی در تهران

بیشتر افراد مشمول پرداخت مالیات و مودیان جهت خدمات مد نظر خود به دنبال بهترین مرکز ارائه دهنده خدمات مالیاتی   در تهران هستند تا مطمئن باشند خدمات مودیان مالیاتی به بهترین نحو انجام شود

اگر شما هم تمایل به استفاده از خدمات امور مالیاتی  دارید می‌توانید به تیم متخصص ایران مالیات مراجعه کنید. این شرکت خدمات حسابداری و مالیاتی آمادگی لازم در حوزه‌های مختلف مشاوره و خدمات مالیاتی را به متقاضیان ارائه می دهد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت در اختیار کانون مشاوران مالیاتی پایتخت می باشد.